Novinky

Začala Letní škola ČTK

24.07.2017

V Akademii ČTK začal v pondělí 24. července první ročník Letní školy ČTK. Týdenního kurzu se účastní osm studentů z českých a moravských vysokých škol, kteří mají zájem poznat práci agenturních novinářů.

Během pětidenní akce se seznámí s prací zpravodajů a editorů ČTK, s produkcí národní tiskové agentury i s postupy při tvorbě agenturního zpravodajství.

Účastníky Letní školy přivítal generální ředitel a šéfredaktor zpravodajství Jiří Majstr, který se ujal úvodní přednášky o historii a současnosti ČTK, jež v příštím roce oslaví 100. výročí od svého založení. Poté měli účastníci Letní školy možnost debatovat se zahraničními zpravodaji ČTK - Jakubem Dospivou, který působí již čtyři roky v Bruselu, a Martinem Weiserem, který má za sebou úvodní rok své práce v berlínské odbočce.

Během následujících dní budou mít studenti možnost vyzkoušet si práci agenturního zpravodaje přímo v terénu. Kromě textového zpravodajství se zaměří rovněž na videozpravodajství, budou mít také možnost debatovat s vedoucími jednotlivých redakcí a šéfeditory. Vybraným absolventům kurzu bude na závěr nabídnuta možnost externí spolupráce.

Letní škola ČTK

Generální ředitel Jiří Majstr se studenty Letní školy ČTK

Letní škola ČTK

Generální ředitel Jiří Majstr se studenty Letní školy ČTK

ČTK
mluvci@ctk.cz
Akademie ČTK

Další novinky