Novinky

Letní škola ČTK má první absolventy

31.07.2017

První osm studentů absolvovalo v posledním červencovém týdnu Letní školu ČTK, kterou pro ně připravila Akademie ČTK společně se zpravodajskými redakcemi. Studenti měli možnost nahlédnout pod pokličku tvorby agenturního zpravodajství a dozvědět se, jak v praxi vypadá každodenní práce zpravodajů a editorů národní tiskové agentury.

Na programu měli několik přednášek a workshopů, vydali se ale také do terénu, aby si práci agenturních novinářů vyzkoušeli přímo „na place“. „Z Letní školy ČTK jsem byla nadšená. Celý týden byl velmi poučnou kombinací praxe a tipů, jak pracovat nejen v agentuře, ale také jako novinář sám o sobě,“ uvedla Kristýna Moučková, která příští rok ukončí magisterská studia žurnalistiky na FSV UK.

„Vždy jsem ČTK považovala za největší autoritu v ČR ať zpravodajskou, novinářskou či všeobecně mediální. Po absolvování Letní školy však úroveň agentury v mých očích ještě více stoupla. Její práce ukazuje, že i v dnešní době je ještě stále možné vytvářet kvalitní, objektivní zpravodajství a to čestně a pravdivě. Během kurzu jsem měla možnost setkat se se skutečnými profesionály, kteří navíc byli nesmírně milí a vstřícní,“ uvedla Zita Vlásková, která studuje obor Kulturální studia na Jihočeské univerzitě.

Někteří absolventi letního týdenního kurzu se do ČTK vrátí na podzim, kdy budou během parlamentních voleb vypomáhat s videozpravodajstvím z volebních štábů politických stran.

Druhý ročník Letní školy ČTK by se měl uskutečnit v roce 2018.

Další novinky