Novinky

ČTK se připravuje na volby v Německu, posílí odbočku v Berlíně

08.09.2017

Měsíc před tím, než se vydají do volebních místností čeští voliči, čekají parlamentní volby sousední Německo. K jednomu z nejsledovanějších volebních klání v zemích Evropské unie v letošním roce ČTK připravuje množství reportážních, analytických a profilových materiálů.

Seriál tematických zpráv začne ČTK vydávat v pondělí 11. září. Zachytí v nich nejen předvolební kampaň a hlavní postavy voleb, ale například i možné dopady výsledků na zahraniční politiku, česko-německé vztahy, roli mladých voličů a sociálních sítí či migrační politiku jako jedno z témat voleb. Některé profilové materiál bude vedle fota doprovázet i infografika.

Samotné volební klání v neděli 24. září budou na místě sledovat dva zpravodajové ČTK – vedle stálého berlínského zpravodaje Martina Weisera se do německé metropole několik dní před volbami vydá i redaktor zahraniční redakce Jaromír Mrhal.

Kromě klasického agenturního zpravodajství nabídne ČTK v den voleb i on-line přenos (liveblog), který je určen zejména pro internetová média.

ČTK také v letošním roce rozšířila nabídku fotoservisu o aktuality německé tiskové agentury DPA. Díky této dohodě tak ČTK nabídne českým a slovenským médiím fotografie jedné z nejvýznamnějších evropských tiskových agentur také z německých voleb.

Další novinky