Novinky

Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš má dvě nominace na Czech Press Photo

18.10.2017

Mezinárodní porota soutěže Czech Press Photo dnes vyhlásila nominace na vítěze. V kategorii Aktualita a Sport postoupil do užšího výběru fotoreportér České tiskové kanceláře Roman Vondrouš. V první kategorii vybrala porota jeho snímek Election Night, který zachytil, jak diplomaté a pozvaní hosté sledovali v Americkém centru výsledky prezidentských voleb mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Ve Sportu má šanci uspět se sérií fotografií Zákulisí dostihového světa.


Election Night, Roman Vondrouš

Do 23. ročníku soutěže o nejlepší novinářské fotografie se během září přihlásilo 482 fotografů s celkovým počtem 7277 fotografií. Vítězové kategorií, stejně jako hlavní cena soutěže Fotografie roku, budou vyhlášeni 21. listopadu na Staroměstské radnici. Soutěží se i ve třech video kategoriích, 26 autorů zaslalo 56 videí.


Zákulisí dostihového světa, Roman Vondrouš

Soutěžící mohli přihlásit své snímky do kategorií Aktualita, Problémy dnešní doby, Každodenní život, Lidé, o kterých se mluví, Umění a Kultura, Sport, Portrét, Příroda a věda a Lifestyle. Porota v každé z devíti kategorií vybrala tři; odděleně hodnotila série a jednotlivé fotografie. Videa soutěžila v kategoriích Aktualita a reportáž, Feature a Investigation.

Roman Vondrouš získává v soutěži Czech Press Photo pravidelně významná ocenění již od roku 2004. Letos v únoru byl oceněn i v prestižní fotožurnalistické soutěži Pictures of the Year International. V 74. ročníku obsadil druhé místo v kategorii Sport Action se snímkem nazvaným Irská lavice, který ukazuje pád žokeje z koně. Snímek z loňského srpna byl nominovaný i loni v Czech Press Photo.

Další novinky