Novinky

Volební zpravodajství ČTK v číslech

23.10.2017

ČTK má za sebou nejnáročnější zpravodajský víkend roku. Během tří dní vydala o volbách do sněmovny mimo jiné 360 zpráv, 200 headlinů a 40 profilových materiálů, přes 670 fotografií, 24 videí a 70 audií, 100 zpráv v angličtině.

Zejména rychlé textové zpravodajství hojně využívala klasická i internetová média, například Česká televize ve svém volebním studiu.

ČTK nabídla svým klientům i živé videopřenosy, které v rámci zkušebního provozu vysílala z osmi volebních štábů a objevily se na sedmi českých zpravodajských webech.

Devět redakcí, z toho jedna slovenská, využily třídenní on-line přenos/liveblog, kterým ČTK pokrývala bezmála 40 hodin veškerého volebního a povolebního dění.

Kromě toho ČTK nově nabídla grafické vizualizace a automaticky generovaná volební grafika fungovala bezchybně.

Na zpravodajství ČTK nebyl znát ani opakovaný výpadek webových stránek Českého statistického úřadu, který způsobily hackerské útoky. Díky důkladné přípravě volebního týmu, který má s organizací volebního zpravodajství mnohaleté zkušenosti, a přímému napojení redakce na ČSÚ tak mohla ČTK nepřetržitě poskytovat médiím průběžné zpravodajství i odhady toho, jak volby dopadly, ještě před tím, než statistici zveřejnili celkové výsledky.

Ukázka fotografií z volebního víkendu:

Ukázka grafické vizualizace:

Další novinky