Novinky

ČTK nabídne v servisu živá videa a datové vizualizace

07.12.2017

Dvě novinky určené pro internetové vydavatele představila tento týden ČTK svým klientům. Na Mikulášské snídani seznámila zástupce médií se službou ČTK Videostream a datovými vizualizacemi, které se od ledna 2018 stanou součástí agenturního servisu.

V rámci služby ČTK Videostream nabízí ČTK živé přenosy ze zpravodajsky významných akcí v Praze i krajích, které si mohou vydavatelé snadno vložit na své stránky. V rámci testovacího provozu, který ČTK konzultovala se svými klienty, bylo během roku 2017 odvysíláno přes 120 přenosů. Rozsáhlou akcí byly zejména říjnové parlamentní volby, kdy ČTK vysílala videopřenosy souběžně z osmi volebních štábů.

Vedle politického dění ČTK touto formou mapovala i některé kriminální kauzy či tiskové konference českých sportovců. „Obsah je a bude tematicky pestrý, nepůjde pouze o vrcholnou politiku,“ uvedl šéfeditor zpravodajství Jan Vavrušák.


Ředitel pro strategii a rozvoj ČTK Jaroslav Kábele prezentuje novou službu datových vizualizací, které budou od roku 2018 součástí inforgrafického servisu ČTK


Další novinkou agenturního servisu, kterou představil ředitel pro strategii a rozvoj Jaroslav Kábele společně s technickým ředitelem ČTK Janem Koderou, budou datové vizualizace. V rámci testovacího provozu nabídla ČTK na podzim 2017 například datový speciál z parlamentních voleb, podobný chystá na leden 2018 i z voleb prezidentských. Ve spolupráci s vydavatelstvím Economia zároveň agentura připravila pilotní projekt makroekonomických vizualizací.

Ve svém infografickém servisu ČTK nabídne různé typy permanentních, pravidelně aktualizovaných vizualizací, ale i příležitostně vytvořené vizualizace. Součástí servisu bude i datová investigativa, agentura nabídne také datové speciály k významným událostem. Zároveň je připravena vytvářet datové vizualizace na přání klientů na míru.

„V obou případech je naším cílem především šetřit síly klientů, aby se mohli více věnovat svým exkluzivním materiálům,“ řekla šéfeditorka zpravodajství ČTK Radka Marková.

Další novinky