Novinky

Sportovní redakce se chystá na olympiádu v Koreji

08.02.2018

Olympijské hry jsou vrcholem roku nejen pro sportovce, ale i pro sportovní redakci ČTK. Do Korejské republiky vyslala tradiční složení - dva zkušené píšící redaktory, několikanásobné „olympioniky“ Radka Smekala a Roberta Tesaře a fotoreportéra Michala Kamaryta, držitele prestižní ceny Czech Press Photo - s cílem posunout pomyslnou laťku zpravodajství zase o kousek výš.

Že to nebude snadné, ukazují čísla z posledních zimních her v Soči v roce 2014. Tehdy během 17 dnů vydala ČTK více než 2000 olympijských zpráv, z toho 132 fleší, a přes 5000 fotografií, z toho více než 500 od vlastního fotografa v dějišti. Rovněž letos se fotograf ČTK zaměří na české sportovce, jejich soutěže a závody. Kromě jeho fotek bude ČTK vydávat v servisu fotoaktualit snímky agentur AP a nově také německé agentury DPA.

Vzhledem k osmihodinovému časovému rozdílu budou první soutěže v Koreji začínat už brzy po půlnoci středoevropského času. Přibližně ve dvě hodiny ráno začne vysílat sportovní servis. Ke zvýšení jeho rychlosti a dynamiky nepochybně přispěje nový model vydávání headlinů, díky němuž se základní informace dostanou ke klientům prakticky ihned po skončení soutěží, u těch nejdůležitějších i v jejich průběhu.

Klienti i tentokrát dostanou detailní program i výsledkový servis, textové i obrazové zpravodajství ze všech olympijských disciplín s důrazem na ty, které jsou v České republice nejvíce sledované. Součástí olympijského balíku budou jako obvykle také rozhovory s českými sportovci i pohledy do zákulisí her a každodenní textové i výsledkové shrnutí.

Vedle fotoaktualit budou další snímky z her k dispozici ve Fotobance ČTK, a to všechny od našeho v fotografa v needitované podobě, dále celý servis AP a také snímky od DPA a dalších partnerských agentur. V průběhu olympiády budeme vydávat nejlepší, důležité nebo jinak zajímavé fotografie označené signálním slovem TOPFOTO, abychom klientům usnadnili výběr těch nejatraktivnějších snímků pro jejich fotogalerie.

Kvůli ochraně vysílacích práv nemůže ČTK z dějiště her vydávat audio ani video.

Ukázka fotografií z olympiády: (klikněte na obrázek)

Další novinky