Novinky

ČTK veze ze setkání lyžujících novinářů v Bulharsku šest medailí

04.03.2018

Rekordních šest medailí vybojovali tento týden novináři z ČTK na 65. ročníku setkání Mezinárodního ski klubu novinářů (SCIJ), který dnes skončil v bulharském Pamporovu. Fantastickou mezinárodní premiéru na závodech SCIJ zažila v týmu Ski klubu novinářů ČR Jitka Bojanovská z Dokumentační redakce ČTK, která zvítězila v závodech v běhu na lyžích v kategorii seniorek (45 - 55 let). Na start přitom nastupovala po několika dnech komplikací způsobených ztrátou zavazadel při cestě letadlem z Prahy.

Maximální počet medailí stejně jako loni vybojoval šéfredaktor Fotobanky ČTK a předseda Ski klubu novinářů ČR Petr Mlch. Při obhajobě loňských tří zlatých si letos „pohoršil“ opravdu nepatrně – v kategorii juniorů (do 45 let) získal v nabité konkurenci stříbrnou medaili v obřím slalomu, běhu na lyžích i kombinaci, v níž se sčítá pořadí z obou závodů. Navíc byl součástí mezinárodního čtyřčlenného týmu, který zvítězil v netradiční disciplíně – štafetě v paralelním obřím slalomu. Z téhož závodu si veze domů dřevěnou „stříbrnou“ medaili i zástupce šéfredaktora Fotobanky ČTK Martin Štěrba.

Český ski klub novinářů, který má v ČTK silnou členskou základnu, získal letos na mezinárodním setkání rekordních 11 medailí (z toho devět čistě „národních“). Skvělý návrat na mezinárodní scénu po dvaceti letech se povedl publicistce a spisovatelce Daně Emingerové, která jako externí lektorka vede v Akademii ČTK populární kurz tvůrčího psaní. Dana skončila v kategorii superseniorek třetí na běžkách a čtvrtá v obřím slalomu i v kombinaci.

Český ski klub novinářů je jedním z více než 30 národních klubů z celého světa sdružených v Mezinárodním ski klubu novinářů, jehož historie sahá až do 50. let minulého století. Jeho členové se každoročně setkávají na horách, kde trénují na sjezdových a běžeckých lyžích a diskutují o problémech české a světové žurnalistiky. Sportovní aktivity se neomezují pouze na zimní období, několikrát do roka se konají i různé další akce, například na kolech. Reprezentanti klubu jezdí na každoroční mezinárodní setkání SCIJ, která bývají v jedné ze členských zemí mezinárodní organizace. O místech, v nichž se světová setkání konají, pak účastníci publikují reportáže ve svých médiích.

Další novinky