Novinky

Rozšíření Infobanky ČTK

23.04.2018

ČTK dnes v pondělí 23. dubna nasadila novou verzi své Infobanky, jejíž prostřednictvím odběratelé získávají zpravodajství národní tiskové agentury. Nová verze Infobanky ČTK přinese hned několik novinek.

Bude to nová databáze ProFakta, která nahrazuje dosavadní sekci Dokumentační databáze. Nová multimediální databáze ČTK ProFakta je souborem profilových materiálů. Ve srovnání s jinými zdroji je její předností především to, že v profilech ČTK jsou vždy ověřené a pravdivé informace. Databáze ProFakta je výborným doplňkem zpravodajství zejména pro média, pro základní orientaci nebo plánování. V současné době obsahuje na 60 tisíc záznamů a asi 30 tisíc vizitek osobností. Databáze se každý den doplňuje o nové záznamy.

V nové verzi Infobanky ČTK uživatelé naleznou také sekci Video, ve které mohou vyhledávat a také okamžitě přehrát videa ČTK. Nová funkce umožní mimo jiné přehrání videí přímo u zpráv, ke kterým se vážou. Nově budou moci uživatelé také vyhledávat dokumenty v Infobance ČTK podle typu médií, tedy hledat zprávy, ke kterým ČTK plánuje nebo již vydala také video, nebo audio, fotografii či grafiku.

„Smyslem změn je především zkvalitnění poskytovaných faktografických údajů a zvýšení uživatelského komfortu,“ uvedl technický ředitel ČTK Jan Kodera.

Další novinky