Novinky

Jaroslav Kábele je novým členem výkonné rady SPIR

17.05.2018

Ředitel pro strategii a rozvoj ČTK Jaroslav Kábele je novým členem výkonné rady Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Byl zvolen valnou hromadou, která zasedala 16. května. Ve Sdružení dosud působil jako předseda komise samoregulace SPIR.

„SPIR si velmi vážím a oceňuji jako jednu z nejlepších oborových komor v zemi,“ řekl Jaroslav Kábele. „Ve výkonné radě chci jednak spolupracovat na posilování pozice měření Netmonitor jako jednotné měny na online trhu, jednak na dodržování fair-play na trhu, což byla moje agenda v komisi samoregulace. Jako zástupce velkého poskytovatele obsahu na českém trhu chci také posílit ochranu autorských práv a originálního obsahu, a to nejen toho pocházejícího z ČTK, ale od všech vydavatelů a tvůrců,“ dodal.

Sdružení pro internetový rozvoj je profesní sdružení působící v oblasti internetu od roku 2000. V současné době jej tvoří 50 členů. Vedle provozování jednotného výzkumu návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor realizuje projekt monitoringu internetové reklamy AdMonitoring, analýzy zásahu reklamních kampaní AdAudit a odbornou konferenci o internetovém marketingu IAC.

Další novinky