Novinky

ČTK nabízí na svém webu překlady zpráv Ukrinformu do češtiny

07.04.2022

ČTK na svém webu ceskenoviny.cz (ČN) zpřístupnila zpravodajství ukrajinské tiskové agentury Ukrinform nově i v češtině.

ČN tedy mají dvě jazykové mutace zpravodajství Ukrinformu – nejprve ČTK zprostředkovala zpravodajský servis ukrajinské agentury v ukrajinštině, nyní nabízí i automatické překlady zpráv agentury z jejího anglického servisu do češtiny.

Sekce Ukrinformu v češtině přináší původní zpravodajství ukrajinské agentury, aby si o její produkci mohli udělat představu i čeští čtenáři. IT oddělení ČTK připravilo automatické překlady anglických zpráv Ukrinformu do češtiny s využitím nástroje Lingea Translator.

ČTK svým klientům v ČR i zahraničí nabízí samozřejmě i vlastní zpravodajství o dění na Ukrajině, při kterém čerpá z řady zdrojů z celého světa. Ukázku tohoto zpravodajství najdou zájemci na webu ceskenoviny.cz v sekci Zprávy ze světa. Mediálním klientům je dobře známo. Další zvláštní nabídku nabízí například zde: ČTK připravila zvláštní nabídku zpravodajství k válce na Ukrajině.

Od začátku války, tj. od 24. února, do konce března vydala ČTK s klíčovým slovem Ukrajina téměř 7000 zpráv a více než 100 tisíc fotografií (jde o snímky četkařských fotografů i fotoprodukci zahraničních agentur včetně Ukrinformu).

Na zpravodajském portálu Ceskenoviny.cz zveřejňuje ČTK jen část své produkce (asi 15 procent z celkového počtu vydaných zpráv). Návštěvnost webu vzrostla od počátku války až o 200 procent. Konflikt na Ukrajině a s ním spojená migrační krize jsou v současnosti hlavními tématy webu.

Ceskenoviny.cz patří mezi nejnavštěvovanější zpravodajské weby v Česku.

Další novinky